Uudised

Mine tagasi lehele: Uudised

ÅF sõlmis tehnilise konsultatsiooni lepingu Jordaanias

ÅF sõlmis Laenuandja Tehnilise Nõustaja Teenuste (Lender’s Technical Advisor Services) lepingu põlevkivil töötava elektrijaama ja põlevkivikaevanduse rajamiseks Jordaanias.
Meie klient Jordaanias Attarat Power Company (APCO) koos projekti arendajatega (Eesti Energia AS Eestist, YTL Malaisiast ja Near East Investments Jordaaniast) on rajamas põlevkivil töötavat 554 MW võimsusega elektrijaama ning sellega kaasnevat kaevandust Jordaania Kuningriigis.
ÅF-iga sõlmitud tehnilise konsultatsiooni leping Jordaanias hõlmab projekti esimest kahte etappi: 1. etapp – finantseerimise otsusele eelnev projekti vastavushinnang (due diligence) ja 2. etapp – projekti teostamise järelevalve. Lisaks on optsioonina lepingus ka 3. etapp elektrijaama ja kaevanduse käitamise järelevalve teostamiseks. ÅF-i lepingu maksumus on ligikaudu 800 000 dollarit.
Selles projektis teeb ÅF–Consulting AS, kellel on pikaajaline kogemus põlevkivil töötavate elektrijaamadega Eestis ning selles tööstusharus tekkivate keskkonnamõjude kohta, koostööd oma Soome kolleegidega.
Jordaania elektritootmine sõltub hetkel ligikaudu 96% (3 000 MW) ulatuses imporditud gaasist ja naftast. Prognoositav energiatarbe tõus kuni 2030 aastani on umbes 6,3% aastas. Antud projekt on Jordaania esimene tahkel kütusel töötav elektrijaam, mis kasutaks kohalikku kütust, tagades sellega märgatavat soodsama elektritariifi ja aidates kaasa naftavaba energeetika arengule riigis.

Külgpaneeli navigatsioon